Co Zkontrolovat U Auta
hodnocení hvězd: 4.6/5 (80 hodnocení)
Možná Vás samotné překvapí, jak dlouhý může být seznam věcí, které byste měli zkontrolovat. Kontrola skel na autě po dlouhodobých deštích. Kola a pneumatiky. Brzdový systém. Těsnění oken a dveří Interiér vozidla. Elektronika a světla. Kapaliny. Podvozek a výfukový systém.
Co všechno zkontrolovat u auta?
Kontrola motorového prostoru: - kontrola (měrkou) množství motorového oleje (mezi ryskami) Kontrola kol a pneumatik: Kontrola technické platnosti auta. Čistota skel a světlometů 30 % Povinná výbava vozidla. Kontrola světel na vozidle. Doklady potřebné k řízení vozidla. .
Co pravidelně kontrolovat na autě?
Pravidelný servis auta se doporučuje jednou ročně, nebo po najetí 10–15 tisíc km. Měl by zahrnovat kontrolu provozních kapalin, kol, pneumatik, brzdového systému, baterie, světel a ideálně i klimatizace. Adekvátní údržba přispívá k bezpečnosti, snižuje riziko poruchy a prodlužuje životnost vozidla.20. 1. 2025.
Co vše zkontrolovat při koupi auta?
Checklist ke koupi ojetého auta Ověřit VIN a prověřit historii vozu. Zkontrolovat právní stav (zástava, exekuce). Prohlédnout karoserii na známky koroze a poškození. Zkontrolovat funkčnost světel, elektroniky a interiéru. Provést zkušební jízdu. Prověřit, zda tachometr odpovídá reálnému stavu auta. .
Co zkontrolovat před jízdou v autoškole?
Celková kontrola vozidla Zkontrolujte, zda je vozidlo čisté a není zakryto sněhem, ledem nebo nečistotami, které by mohly omezit výhled nebo viditelnost světel. Přesvědčte se, že pneumatiky nejsou poškozené a nemají defekt. Zjistěte, zda vozidlo nebylo nabouráno a zda nedošlo k poškození karoserie nebo světel.
21 verwandte Fragen gefunden
Na co se ptá komisař?
Během závěrečné zkoušky se proto komisař často ptá na klíčové prvky této kontroly. Uchazeči o řidičský průkaz by měli být připraveni odpovědět na otázky týkající se technického stavu vozidla, kontroly kapalin, světel, brzd, pneumatik a povinné výbavy.10. 2. 2025.
Co zkontrolovat před dlouhou jízdou?
Před cestou na dovolenou autem je vhodné prověřit: funkčnost ostřikovačů a doplnit letní směs do nádržky. stěrače a jejich bezchybné fungování stav skel, zrcátek a karoserie. správné nastavení světel (nezapomeňte na směrovky a mlhová světla) výfukové potrubí a spoje (alespoň pohledem) množství chladicí kapaliny. .
Co mít vždy v autě?
V současné době ze zákona musíme v autě vozit jen lékárničku, výstražný trojúhelník a rezervní kolo, nebo sadu na opravu pneumatiky. Řidič má také v určitých situacích povinnost použít reflexní vestu a alespoň jedna by tedy v autě chybět neměla.19. 1. 2023.
Co dělat aby mi nebylo špatné v autě?
Protáhněte se, projděte se a nadechněte se čerstvého vzduchu. I taková chvilka může výrazně pomoci! Během cestování dbejte na dostatečný přísun tekutin, ideálně ale po troškách. Místo kávy, limonád nebo energetických nápojů vyzkoušejte menší množství vody nebo třeba i zázvorového čaje.
Co všechno je pod kapotou auta?
Auto potřebuje nejen benzín nebo naftu, ale samozřejmě i další důležité provozní kapaliny. Většina aut má proto pod kapotou pět nalévacích míst. Pro motorový olej, brzdovou kapalinu, chladící kapalinu, hydraulický olej do posilovače řízení a kapalinu do ostřikovačů. Jak připravit auto na jarní sezonu?7. 3. 2019.
Na co se ptat při koupi auta?
Na co se zeptat, když kupujete ojetý vůz? 5 nejdůležitějších otázek Jaký je skutečný rok výroby? Nebylo číslo VIN nějak upraveno? Je vozidlo bez právní vady? Bylo vozidlo bourané? Je vůz v dobrém technickém stavu?..
Jak nejlépe prověřit auto?
Jedničkou v prověřování vozidel je na českém trhu společnost Cebia. Za prověření zaplatíte v řádu stovek korun, získáte ale záznamy ze servisů a STK včetně zapsaných najetých kilometrů, hlášené pojistné události, které se týkají daného vozidla a další zajímavé informace. Tip! Prověřit lze také auta z dovozu.21. 10. 2024.
Na co si dát pozor při převzetí auta?
Při vyzvedávání auta věnujte pozornost údaji ujetých kilometrů ujetých kilometrů: obvykle 20 až 80 kilometrů, zkontrolujte, zda nejsou na žebrech chladiče vodní nádrže nečistoty, zda je neporušený ochranný obal sedadla a přední plastový papír a zda je špína v autosedačce a metrech.2. 8. 2021.
Co zkontrolovat na autě?
Možná Vás samotné překvapí, jak dlouhý může být seznam věcí, které byste měli zkontrolovat. Kontrola skel na autě po dlouhodobých deštích. Kola a pneumatiky. Brzdový systém. Těsnění oken a dveří Interiér vozidla. Elektronika a světla. Kapaliny. Podvozek a výfukový systém. .
Na co si dát pozor při jízdě v autoškole?
Vždy dodržujte maximální povolenou rychlost, což je v obci obvykle mezi 40 a 50 km/h. Předjíždějte, pouze pokud je to nezbytně nutné a v dané situaci máte rozhled a prostor. Změnu směru včas signalizujte blinkry a do odbočovacích pruhů se zařaďte, až si budete jistí.
Co kontrolujeme pod kapotou auta?
Celé vozidlo obejdeme a kontrolujeme mechanické poškození kol, pneumatik, zrcátek, čistotu osvětlení, registrační značky atd. Kontrolujeme dostatečného množství všech provozních kapalin, tj. olej v motoru, chladicí kapalinu, u lehkých nákladních automobilů případně i brzdovou kapalinu atd.
Za co vyhazuji v autoškole?
Přehlédnutí dopravní značky, neobratné parkování, nedostatečná kontrola zpětných zrcátek. To jsou jen příklady mnoha důvodů, proč komisaři při závěrečné zkoušce v autoškole žáky vyhazují.11. 7. 2017.
Jak se nejlépe naučit testy na autoškolu?
7 tipů, jak testy do autoškoly hravě zvládnout Zkuste si test nanečisto. Neučte se otázky nazpaměť, snažte se je pochopit. Udělejte si z učení zábavu. Využívejte různé učební metody. Využijte mobilní aplikace, které vám umožní trénovat kdykoliv a kdekoliv. Zaměřte se na otázky, které vám dělají problémy. .
Kolik si vydělává komisař?
Pozice Generální komisař měla za rok 2023 celkový hrubý příjem 1 088 762 Kč. Přepočteno na průměrný měsíční základní plat šlo o 80 712 Kč měsíčně a průměrnou měsíční odměnu 10 018 Kč.
Co nezapomenout při cestovani?
5 věcí, na které nesmíte zapomenout Platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Děti musí mít vlastní cestovní pas nebo občanský průkaz. Ostatní cestovní doklady, cestovní smlouva, pokyny, letenka, jízdenka, řidičský průkaz apod. Peníze, kreditní karta. Cestovní pojištění Léky, které musíte užívat. .
Na co si dát pozor při řízení?
Pří řízení dávejte pozor a ničím se nerozptylujte. Buďte opatrní při jízdě v prostředí, které dobře znáte. Buďte vstřícní vůči ostatním a vzdejte se svého práva na přednost, bude-li to nutné pro bezpečnost provozu. Dodržujte doporučenou nebo nejvyšší povolenou rychlost jízdy. .
Kde zkontrolovat vín auta?
Chcete-li snadno a zdarma zkontrolovat VIN, jednoduše navštivte webové stránky autoDNA, do vyhledávače na hlavní stránce zadejte libovolný VIN kód a poté klikněte na tlačítko „Prověřit vozidlo“. Základní informace o vozidle se zobrazují bez poplatku. Stránky autoDNA jsou v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
Co musím mít v autě doklady 2025?
Řidiči v Česku už díky ní nemusí vozit řidičský průkaz ani malý technický průkaz. Při silniční kontrole je nutné už pouze prokázat totožnost. Stejně tak od podzimu 2024 není potřeba u vozidel registrovaných v ČR mít u sebe při jízdě na českých silnicích zelenou kartu v žádné podobě, a to ani v té digitální.
Co se dá zjistit diagnostikou auta?
Jedním z nejdůležitějších aspektů diagnostiky auta je kontrola motoru a pohonného systému. Diagnostické nástroje mohou identifikovat problémy jako je špatné spalování, poruchy vstřikování paliva, problémy s lambda sondami a další.
Co se kontroluje při servisní prohlídce?
Údržba obsahuje i kontrolu důležitých komponent vozidla – brzd, výfuku, tlumičů, čepů, silentbloků, náprav, geometrie, klimatizace atd. Rozsah a jednotlivé úkony pravidelné prohlídky se liší dle typu vozidla v závislosti na ujetých kilometrech a době provozu vozidla.