Co Dělat Po Koupi Auta Kroky
hodnocení hvězd: 4.2/5 (21 hodnocení)
Jak postupovat krok po kroku Sepsání a podepsání kupní smlouvy. Podstoupení evidenční kontroly na libovolné STK. Zřízení povinného ručení Přepis vozu na obecním úřadu s rozšířenou působností VOLITELNÝ KROK: Sjednání havarijního pojištění.
Co se musí udělat po koupi auta?
Do deseti dnů musí být vůz přepsán na nového majitele, a to na kterémkoliv úřadě s rozšířenou působností. U přepisu nemusí být původní majitel, postačí vám jeho úředně ověřená plná moc. Nezapomeňte na velký i malý technický průkaz, občanský průkaz, kupní smlouvu, protokol o provedení evidenční kontroly a zelenou kartu.6. 4. 2023.
Jak postupovat po koupi nového auta?
Co vás čeká ihned po nákupu auta? Nový automobil není registrovaný, proto je potřeba nové auto přihlásit na registru vozidel. auto můžete registrovat na kterémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností. Před samotnou registrací vozidla myslela na zákonné pojištění, bez pojistky vám vozidlo nezaregistrují.
Co všechno zkontrolovat při koupi auta?
Checklist ke koupi ojetého auta Ověřit VIN a prověřit historii vozu. Zkontrolovat právní stav (zástava, exekuce). Prohlédnout karoserii na známky koroze a poškození. Zkontrolovat funkčnost světel, elektroniky a interiéru. Provést zkušební jízdu. Prověřit, zda tachometr odpovídá reálnému stavu auta. .
Proč nekupovat nové auto?
Přestože koupě nového auta přináší řadu výhod, není vhodná pro každého. Platí to zejména pro lidi s nízkým nájezdem kilometrů a ty, kteří nechtějí rychlý pokles hodnoty vozidla. Ten bývá zpravidla do 25 % ceny již po prvním roce používání. Další nevýhodou nových aut je vyšší havarijní pojištění.5. 4. 2024.
22 verwandte Fragen gefunden
Kdo dělá evidenční kontrolu kupující nebo prodávající?
evidenční kontrolu vozidla, tj. kontrola shody identifikátorů vozidla s technickým průkazem auta. Tu provede kterákoliv stanice technické kontroly a může ji provést jak prodejce, tak kupující a není potřeba plná moc.5. 1. 2025.
Co zkontrolovat při koupi nového auta?
Nákup nových vozidel Cena: Ověřte si, zda je cena vozu uváděna s DPH, nebo bez. Záruka: Standardní záruka na kupovanou věc, jež udává občanský zákoník, je dva roky. Stáří vozu: Zkontrolujte si rok výroby kupovaného automobilu. Kontrola stavu: Před koupí proveďte venkovní i vnitřní vizuální kontrolu kupovaného vozu. .
Co potřebuji k přepisu vozidla 2025?
Jaké dokumenty jsou k převodu potřeba: Kompletní dokumenty k autu (velký a malý techničák) Platnou zelenou kartu. Občanský průkaz. Protokol o evidenční kontrole. Kupní, leasingová smlouva nebo faktura. Podnikatelé živnostenský list nebo koncesní listinu. .
Jak jezdit s novým autem?
Motor udržujte ve středním pásmu otáček. Novému motoru nesvědčí ani vysoké, ani příliš nízké otáčky (ty motoru nesvědčí ani po zajetí). Prvních 1 000 km by se benzínový motor neměl vytáčet nad 3 500 ot/min, dieselový nad 2 500 ot/min. Studený motor zahřívejte nejlépe klidnou jízdou.17. 2. 2025.
Co je potřeba při převodu vozidla?
Co s sebou na úřad? společnou žádost dosavadního a nového vlastníka (provozovatele, není-li totožný s dosavadním nebo s novým vlastníkem) doklad do nabytí vlastnického práva k vozidlu v případě přechodu vlastnického práva. doklad totožnosti v originále (občanský průkaz, pas), technický průkaz vozidla, byl-li vydán. .
Kdy pojistit auto při koupi?
Neexistuje nic jako přepis povinného ručení ani žádná ochranná lhůta. Nejlepší je, když prodávající vypoví smlouvu o povinném ručení k datu podpisu kupní smlouvy na auto.
Jak poznat špatné auto?
Prohlídka podvozku Hledejte případné deformace nebo svary, které nepocházejí od výrobce - na nosnících, podbězích a prazích. Zkontrolujte pneumatiky - nesouměrně sjeté pneumatiky napoví, že může být závada na sbíhavosti kol, tlumičích pérování či nápravách nebo dokonce může napovídat, že vůz je po vážné havárii.5. 1. 2025.
Co vše musím zkontrolovat před jízdou?
Kontrola vozidla před jízdou. Kontrola motorového prostoru: Kontrola kol a pneumatik: Kontrola technické platnosti auta. Čistota skel a světlometů Povinná výbava vozidla. Kontrola světel na vozidle. Doklady potřebné k řízení vozidla. .
Co udělat po koupi nového auta?
Nově se již nemusí odhlašovat a následně přihlašovat, ale rovnou se přepíše na nového majitele. Kupující si pak musí v první řadě sjednat povinné ručení, aby získal zelenou kartu. Registrace vozidla musí proběhnout do 10 dní od koupě, jinak vám hrozí pokuta až 50 000 Kč.28. 12. 2020.
Po kolika letech koupit nové auto?
Nejvíce ojetých aut v Česku je těch s logem Škoda. Nové auto každoročně ztrácí ze své hodnoty zhruba 10 procent. U běžných automobilů je tak ideální doba nákupu po čtyřech až pěti letech provozu, v případě prémiových a luxusních modelů cena strmě padá prvních osm let.19. 4. 2016.
Na co si dát pozor při přebírání nového vozu?
Při vyzvedávání auta věnujte pozornost údaji ujetých kilometrů ujetých kilometrů: obvykle 20 až 80 kilometrů, zkontrolujte, zda nejsou na žebrech chladiče vodní nádrže nečistoty, zda je neporušený ochranný obal sedadla a přední plastový papír a zda je špína v autosedačce a metrech.2. 8. 2021.
Kdy nepotřebuji evidenční kontrolu?
Evidenční kontrolu tak nebude třeba provádět při změně, kdy se provozovatel vozidla stává vlastníkem, typicky po ukončení leasingu vozidla – tedy v případě, kdy má být jako nový vlastník zapsán jeho dosavadní provozovatel.22. 2. 2023.
Na co si dát pozor při koupi auta?
Co zkontrolovat všechny doklady k vozidlu (včetně servisní knížky, původní kupní smlouvy atd.) všechny identifikátory (VIN, číslo karoserie, číslo motoru) prověření ve všech databázích kradených aut. vizuální prohlídka interiéru (ošoupaný volant, pedály, sedačky, švy na přístrojové desce v místech, kde je airbag)..
Jak přepsat koupené auto?
Při nákupu nebo prodeji ojetého vozidla je nutné provést přepis vlastnických práv. Nový majitel musí vozidlo registrovat na své jméno, což zahrnuje změnu majitele v technickém průkazu vozidla a v registru vozidel. Pro provedení přepisu je nutné dodržet lhůtu 10 pracovních dnů, jinak hrozí pokuta ve výši 50 000 Kč.
Co potřebuji k přepisu vozidla?
Co s sebou na úřad? společnou žádost dosavadního a nového vlastníka (provozovatele, není-li totožný s dosavadním nebo s novým vlastníkem) doklad do nabytí vlastnického práva k vozidlu v případě přechodu vlastnického práva. doklad totožnosti v originále (občanský průkaz, pas), technický průkaz vozidla, byl-li vydán. .
Jak pojistit auto při koupi?
Nic jako převod povinného ručení neexistuje, proto musí kupující uzavřít novou smlouvu na povinné ručení při koupi auta a prodávající zrušit svoji stávající smlouvu na povinné ručení při prodeji auta. Ke zrušení pojištění je nutné předložit pojišťovně výpověď a kopii kupní smlouvy.
Co je třeba udělat po koupi nemovitosti?
Co je potřeba udělat po koupi nemovitosti Doložte list vlastnictví a zástavní právo. Přepište dodávky energií na sebe. Vyřešte si smlouvu se SVJ. Sjednejte pojištění nemovitosti. Změňte si trvalé bydliště Daň z nabytí nemovitosti (obvykle nehradíte) Přihlaste se k dani z nemovitosti. .
Co se musí udělat při prodeji auta?
Doklady potřebné k přepisu vozidla jsou: osvědčení o registraci vozidla, případně malý a velký technický průkaz, formulář pro přihlášení auta k registraci do registru silničních vozidel, zelená karta k povinnému ručení, doklad totožnosti, případně také plná moc k přepisu auta (musí být úředně ověřena), kupní smlouva. .
Co je potřeba k registraci nového vozu?
Co k tomu potřebujete vyplněnou žádost o zápis silničního vozidla do registru silničních vozidel, doklad totožnosti, originál dokladu o nabytí vozidla (například faktura nebo kupní smlouva), doklad o technické způsobilosti vozidla, kterým je: prohlášení o shodě, takzvaný COC list (technický průkaz prodejci od 1.3. .
Jak přihlásit úplně nové auto?
Na úřadě vyplníte formulář pro přihlášení vozidla na nového majitele. Přiložíte originál technického průkazu vozidla a odevzdáte registrační značku, ke které přiložíte osvědčení o registraci vozidla. Dále doložíte doklady nového vlastníka (ověřenou plnou moc, pokud je s vámi osobně jeho občanský průkaz).