Vzal krumpáč a začal kopat. Na své zahradě udělal tři díry, do kterých hodil staré pneumatiky. Sousedé si mysleli, že je chce pouze zakopat. Když po pár dnech viděli co vytvořil, byli v šoku

Svou zahradu lze zvelebit různými způsoby. Mnoho lidí by jistě nevěřilo, že k tomu lze použít třeba staré pneumatiky. Věc, která je pro každého odpad může ukázat zajímavé možnosti využití. Pokud tomu nevěříte, dokážeme vás ihned přesvědčit o opaku. K čemu taková stará pneumatika poslouží? K tvorbě zahradního jezírka.

Sežeňte tři pneumatiky a vykopejte odpovídající díry

Nejprve je třeba sehnat si tři, nejlépe různě velké pneumatiky. Doporučuje se využít spíše ty větší, nikoliv klasické z osobních vozidel. Potom se můžete pustit do kopání děr. Ty by měly odpovídat velikosti daných pneumatik. Jestliže máme být konkrétní, tak by samozřejmě měly být o něco větší. Když máte vykopáno, můžete pokračovat dále.

Vyrovnejte dno děr

Nyní je třeba vyrovnat dno všech tří děr. Na to použijte prosátý písek. Je třeba zbavit ho všech velkých kamenů, které by mohly v budoucnu způsobit nemalé problémy. Písek nasypte na dno a pomocí vodováhy ho uhlaďte do roviny. Teprve v tu chvíli můžete do dané jámy vložit jednotlivé pneumatiky, které by měly být pouze pár centimetrů pod povrchem země.

Odřízněte bok pneumatiky a použijte folii

Nyní nastává další důležitý krok, který je spojený s tím, že je třeba z pneumatiky odříznout její boční část. Je možné použít buď elektrické nástroje, nebo klasický ale hodně ostrý nůž. Výsledek zkontrolujte a dejte pozor na to, aby řez byl rovný a rovnoměrný. V tu chvíli zakryjte danou plochu pevnou folií. Ta by měla kopírovat tvar samotné pneumatiky a jámy. Daný přesah umístěte za lem pneumatiky mezi zeminu. Aby folie držela, použijte štěrk nebo jiné kamení, čímž ji kolem pneumatiky upevníte.

Naplňte vodou a počkejte

Nyní je třeba folii naplnit vodou. A to u všech tří pneumatik. Následně počkejte nejlépe po dobu 1 – 2 dny. Proč? Budete moci pozorovat, zda voda někudy neuniká. Zde někde není trhlina a voda se neztrácí. Když bude voda mizet, je třeba najít konkrétní problém a ten opravit. Když je vše v pořádku, zbývá už jenom poslední krok.

Ozdobte okolí a máte krásné zahradní jezírko

Co je tím posledním krokem? Je to samozřejmě vaše snaha zapracovat na maximální možné estetice. Tím chceme říci, už staří jenom vylepšit okolí a zahradní jezírko je hotové. Co bude potřeba primárně? Rozhodně by to měly být kameny různých velikostí. Dále je vhodné použít různé rostliny, ať už klasické, nebo vodní. Pomocí může také písek, štěrk, různé dekorace a mnoho dalšího. V tomto se možnostem meze rozhodně nekladou a je jenom na vás samotných, jak svou zahrádku zvelebíte. Kdo by čekal, že ze starých pneumatik dokážete udělat takové umělecké dílo?

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *