Kámen z toalety lze efektivně vyčistit za několik minut. Stačí použít ocet a sodu

Trápí vás kámen v toaletě? Vodní i močový se dá odstranit velmi jednoduchým způsobem. Se surovinami, které máme běžně v kuchyni. Najednou bude záchod opět doslova zářit čistotou. Pokud i vás zklamaly různé drahé čističe, které nic neumí, nachystejte se svým domácím. Postačí vám k tomu jenom dvě běžné věci.

Ocet jako základ

První, co budete potřebovat, I ocet. Ten skvěle odstraní kámen v toaletě. A je jedno, zda jde o kámen vodní, nebo močový. Nejprve toaletu spláchněte a potom se pomocí štětky snažte odstranit vodu na dně mísy. Jednoduché pohyby i směřují pryč do odtoku, až jí bude v míse jenom minimum. Potom ocet ohřejte na vyšší teplotu a potom nalijte do toalety a nechte působit. Díky své síle vodní i močový kámen velmi rychle povolí. Následně jenom spláchněte a máte hotovo.

Využijte i jedlou sodu

A co v případě, kdy se kámen v toaletě objevuje i na okrajích mísy? A k tomu všemu je vaše toaleta špinavá od zbytků moči či exkrementů, což znamená i mnoho bakterií? Tady vám opět pomůže ocet, který zkombinujete s jedlou sodou. Smíchejte ocet se sodou v poměru jedna ku jedné a přidejte pár kapek tekutého detergentu. Touto směsí vyčistěte vnitřní číst mísy, vnější část mísy, ale i různé okraje, záhyby, nebo třeba prkénko.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *