Oči – zrcadlo zdraví: 8 signálů, kterými oči varují před zdravotními problémy! Dávej pozor!

Očima člověka se o ní můžete hodně naučit.

Odrážejí nejen náš vnitřní svět, ale také naše nemoci. Oční onemocnění mohou být signálem vážnějších onemocnění, o kterých si ani neuvědomujete.

Příčiny onemocnění očí:

1. Ječmen

Ječmen vás může zranit a podráždit, ale obvykle zmizí po několika dnech. Pokud ječmen nezmizí do 3 měsíců, může se jednat o vzácnou formu rakoviny známou jako karcinom mazových žláz. Totéž platí pro ječmen, který se vždy objevuje na stejném místě.


2. Vypadávání vlasů na obočí

K vypadávání vlasů dochází z různých důvodů. Pokud chlupatá část obočí začne mizet, může to znamenat vážné porušení štítné žlázy.


3. Rozmazané vidění

Pokud často používáte počítač, může se u vás objevit pálení v očích nebo rozmazané vidění. Pokud se obraz při pohledu na obrazovku gadgetu rozostří, vypadá to, že jste se stali vlastníkem syndromu počítačového vidění.

V budoucnu to přinese strašné nepohodlí. Musíte okamžitě navštívit lékaře, aby vám předepsal kapky a vitamíny.


4. Mrtvé místo

Malý slepý bod ve viditelném prostoru může mít vážné příčiny. Pokud to vidíte s blikajícími světly nebo vlnovkou, může to být důsledek migrény. Vzhled slepých míst může být doprovázen bolestí hlavy.


5. Vypouklé oči

Může to být způsobeno problémy se štítnou žlázou. Nejběžnější příčinou vypoulených očí je hyperaktivní žláza, známá jako hypertyreóza.


6. Zažloutlé bílé oči

Tento stav se nazývá žloutenka. Často se vyskytuje u novorozenců s nezralou funkcí jater, ale žloutenka se může objevit také u dospělých. Pokud se u dospělého vyskytne žloutenka, je to známka problémů s játry, žlučníkem nebo žlučovými cestami.


7. Rozmazané vidění

Lidé s diabetem jsou více ohroženi očními chorobami. Nejběžnějším onemocněním je diabetická retinopatie. Toto onemocnění postihuje oběhový systém očí. To je hlavní příčina slepoty u dospělých.


8. Duplikát v očích, rozmazané vidění nebo ztráta zraku

Pokud zaznamenáte náhlou diplopii, rozmazané vidění nebo úplnou ztrátu zraku, okamžitě vyhledejte lékaře. To vše může být známkou mrtvice.

Oči tak mohou naznačovat zdravotní problémy. Tyto problémy nelze ignorovat, a pokud k nim dojde, určitě navštivte lékaře. Koneckonců, všechno v našem těle je vzájemně propojeno.

zdroj:otozh.ua

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *