9 ZPŮSOBŮ UŽÍVÁNÍ ASPIRINU – O KTERÝCH JSTE PRAVDĚPODOBNĚ NEVĚDĚLI!

Tuto zázračnou pilulku obvykle užíváme, když máme strašnou bolest hlavy, horečku nebo když si všimneme prvních příznaků nachlazení.

Ano, můžeme také zdůraznit, že tyto úžasné pilulky jsou velmi účinné jako obecný lék proti bolesti. Jiní lidé ji používají k léčbě srdečních potíží a prevenci krevních sraženin. Aspirin je mimořádně účinný a prospěšný díky své silné složce, kyselině salicylové.

V tomto článku vám ukážeme 9 úžasných použití aspirinu, o kterých jste pravděpodobně nikdy neslyšeli.

Omlazení pokožky

Aspirin obsahuje kyselinu salicylovou, která dobře působí na pokožku – hlavně proto, že pomáhá snižovat otoky, zarudnutí a akné odstraněním tuků a odumřelých kožních buněk, které je ucpávají. Tady je to, co musíte udělat – stačí udělat masku rozdrcením až 5 tablet aspirinu, smíchat je s ¼ šálku vody a jednou čajovou lžičkou medu. Poté pastu nechejte na pokožce alespoň 10 minut a poté ji opláchněte teplou vodou.

Vaše květiny vydrží déle

Všichni víme, že čerstvě řezané květiny mají tendenci velmi rychle vadnout. Měli byste vědět, že produkují ethylenový plyn, ale pokud do vody přidáte drcený aspirin, vaše květiny vydrží mnohem déle.

Odstranění skvrn od potu

Tento jednoduchý, ale extrémně efektivní trik byste určitě měli vyzkoušet! Je to velmi jednoduché – stačí rozdrtit dvě tablety aspirinu a prášek rozmíchat v 1/2 šálku teplé vody. Namočte část oděvu do roztoku na dvě až tři hodiny.

Obnova barvy vlasů

Věděli jste, že plavání v chlorovaném bazénu může mít znatelné a často nepříjemné účinky na barvené vlasy, pokud máte světlé vlasy. Nemusíte se však bát, vlasy můžete obvykle obnovit v původní barvě rozpuštěním šesti až osmi tablet aspirinu ve sklenici teplé vody. Roztok důkladně vtírejte do vlasů a nechejte 10 až 15 minut sedět.

Suché akné

Bohužel dokonce i lidé, kteří prošli mladistvými, mohou mít akné. Ale neměli byste se bát, protože otravné skvrny můžete vyschnout samotným aspirinem a zvlhčit ho trochou vody. Naneste pastu na pupínek a před umytím mýdlem a vodou ji nechejte několik minut sedět. To sníží zarudnutí a uklidní zánět. Pokud pupínek přetrvává, opakujte postup podle potřeby, dokud nezmizí.

Uzdravuje tvrdé mozoly

Tyto tablety můžete použít k uklidnění tvrdých mozolů na nohou! Musíte jen rozdrtit pět nebo šest tablet aspirinu na prášek. Vytvořte pastu přidáním 1/2 čajové lžičky citronové šťávy a vody. Naneste směs na postižené oblasti, pak si nohy zabalte do teplého ručníku a přikryjte igelitovým sáčkem. Nechejte alespoň deset minut sedět, sáček a ručník odstraňte, změkčenou kukuřici odřízněte pemzou.

Lupy

Jednoduše rozdrťte dvě tablety aspirinu na jemný prášek a přidejte je do šamponu, který používáte při každém mytí vlasů. Směs nechejte 1-2 minuty působit na vlasy, poté ji důkladně opláchněte a znovu opláchněte šamponem.

Aplikujte na kousnutí a bodnutí hmyzem

Ano, můžete také potlačit zánět způsobený kousnutím komárem nebo bodnutím včel. Potřete aspirin skvrnou. Samozřejmě, pokud jste alergičtí na včelí bodnutí – a máte potíže s dýcháním, máte bolesti žaludku nebo máte nevolnost po včelím bodnutí – okamžitě vyhledejte svého lékaře.

Čistíme hrnce a pánve

Je to velmi jednoduché – stačí rozdrtit několik tablet aspirinu, smíchat je s citronovou šťávou a touto směsí vyčistit spálené hrnce a pánve!

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *