Stačí málo a slimáků se zbavíte jednou pro vždy. Vyzkoušejte účinné metody

Každý zahrádkář a pěstitel ví, jak je těžké udržet své rostliny a celou úrodu v dobré kondici. Kromě počasí a mnoha dalších okolností tento úkol komplikují také nežádoucí škůdci, kterých je bohužel každou sezónu více, než bychom čekali. V tomto článku se zaměříme na slimáky. Ti patří mezi nejproblematičtější nezvané hosty zahrádek a boj s nimi se může zdát nekonečný. Vyzkoušejte účinnou metodu, jak se jich zbavit jednou pro vždy.

Zabraňte slimákům v přístupu

Skvělým a nenáročným řešením při problému se slimáky je zabránit jim ve vstupu na vaši zahradu. K tomu vám bude stačit obyčejné jehličí. Z něho vytvořte barikádu kolem vaší zahrady a uvidíte, že se nově příchozích návštěvníků zbavíte. Jehličí jim jednak nevodí, ale také jim činí problém se přes tento druh povrchu dostat.

Pokud někteří záhadně na vaši zahradu proklouznou, pak přichází další řešení. Do zahrádky postavte sklenici s pivem. Vůně a chuť piva bude slimáky přitahovat, a to natolik, že přepadnou přes okraj sklenice, kde se utopí. Jak vidíte, těchto nezvaných hostů se zbavíte jednoduše, rychle a levně. Na jejich odstranění nebudete muset využít žádné chemické přípravky, které by mohly ohrozit vaše rostliny nebo úrodu.

Ukončete boj i s mšicemi

Podobný a taktéž velmi častý problém zahrad jsou mšice. Pokud nechcete volit chemické postřiky, i na mšice můžete vyzrát přírodní cestou. Pomůže vám dokonce obyčejná lepící páska. Pokud ji použijete omotanou na ruce nebo pomocný nástroj lepící stranou nahoru, mšice se na ni jednoduše přilepí. Stačí takto několikrát prohmátnout problematické rostliny a mšicí se brzy zbavíte. V případě potřeby je navíc jednoduché metodu kdykoliv opakovat.

Vyžeňte i krtka

Pokud vaši zahradu už krtek navštívit, pak víte, o čem je řeč. Váš krásně udržovaný trávník dokáže během pár dnů proměnit v hromadu hlíny a vaše předešlá snaha je během mrknutí oka pryč. Vyzkoušejte se krtka zbavit rychle a jednoduše. Účinnou metodou je nalít do krtčí nory vodu po holení. Její agresivní odér pomůže krtka ze zahrady vyhnat. Podobně funguje také česnek s čerstvým křenem. Ať zvolíte jakoukoliv alternativu, měla by vás krtka velmi rychle zbavit.

Na mravence zabere levandule

Hodně potrápit dokážou i tak malí tvorové jako mravenci. Jejich invazi můžete řešit případným rozmisťováním citronové kůry a stroužků česneku. Prevencí, která by měla vás měla neustále ochraňovat, je levandule. Mravencům vůně vadí, a proto se ji vyhýbají. Není nic jednoduššího než ji zasadit.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *